Çocuğunuz için en iyisi: ZEYTİNYAĞI | Curcuna Çocuk Parti Evi | Çocuk Doğum Günü ve Çocuk Partiler | Ankara
  • Telefon : 0 (554) 193 6424
28Ara
2015
0

Çocuğunuz için en iyisi: ZEYTİNYAĞI

Bebeğinizin ilk altı ayında aldığı anne sütü, ihtiyacı olan bütün besin kaynaklarını ona sağlamaktadır. Anne sütünden sonra katı gıdaya geçiş döneminde, bebeklerin doğru ve sağlıklı beslenmesi çok önemlidir. Bu dönem, bebeğin ileriki yaşlarında büyüme ve gelişimini etkiler. Bir çok uzmanın araştırmalarının sonucunda kaliteli bir zeyinyağı, bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağlayabilir.

Bebeğinize hazırladığınız sebze yemekleri ve çorbalara mutlaka bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilmelidir. Bu hem bebeğe sağladığı enerji hem de içerisindeki vitamin ve anti oksidanlardan dolayı çok faydalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek konu, zeytinyağının yüksek ısıya maruz bırakılmamasıdır. Bu nedenle yemeğin ya da çorbanın pişirildikten sonra üzerine yağ gezdirilebilir.

Zeytinyağı, damar sağlığı için en uygun yağdır. Erken yaşta damarları bu sağlıklı yağla tanıştırmak ve vücutta bu sağlıklı zemini hazırlamak önemlidir. Ayrıca bebeklerde belli aralıklarla görülen kabızlık problemini çözmek için de en iyi alternatif yöntemdir. Bebeklerde kullanmak için tercih edilmesi gereken serbest asitliği 0.1-0.3 arasında olan sızma zeytinyağıdır.

Bebeğinize banyodan sonra doğal zeytinyağıyla yaptığınız masaj da, içeriğinden dolayı hem cildine fayda sağlar hem de onu rahatlatır.

Bebeğinizi nasıl doğru besleyeceğiniz konusunda doktorunuz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.

Urla Hasat Çifliği: urlahasat.net

Henüz Yorum Yapılmamış